Sosyal Sorumluluk
GAZİANTEP SEVİL ARİF DEVELİ İLKÖĞRETİM OKULU
Gaziantep’te 6 yaşında çalışmaya başlayan, çalışırken bir taraftan eğitimine de devam eden Arif Develi, eğitimin insan hayatına olan katkısını ve önemini bulunduğu her ortamda vurgulamakta, cehaletin olduğu yerde felaket olur sözünü hatırlatmaktadır.

Bu doğrultuda eğitim alanında birçok hayırseverlik gerçekleştiren Sevil-Arif Develi çifti, son olarak memleketi olan Gaziantep’in Şahinbey ilçesine 24 derslik bir okul yaptırarak Milli Eğitim Bakanlığına bağışladılar. Büyük bir eğitim gönüllüsü olan Sevil-Arif Develi çifti eğitim alanında farklı sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye devam ediyorlar.



YAŞAMI PAYLAŞIYORUZ
Çevremizde bizden yardım bekleyen birçok canlı bulunuyor. Özellikle hayvan dostlarımız barınaklarda onlar için gelecek yiyecekleri bekliyorlar. Develi olarak restoranlarımızda artan yemekleri uygun bir şekilde topluyor ve barınaklarda bulunan hayvan dostlarımız ile paylaşıyoruz. Tüm misafirlerimizin de bu uygulamamıza destek vermelerini ve tabaklarına kürdan atmamalarını rica ediyoruz. Yaşamı paylaşmanın önemini biliyoruz ve tüm çalışanlarımızın da desteklediği bu önemli projenin örnek ve öncü olmasını diliyoruz.
Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk
TÜRKİYE’NİN İLK ENGELSİZ RESTORANI DEVELİ
Görme engelliler için braille alfabesi ile hazırlanan menümüz, işitme engelliler için işaret dili eğitimi alan personelimiz ile Türkiye’nin ilk engelsiz restoran zinciri olduk. Nüfusumuzun %12.25’i engelli bireylerden oluşuyor. Dertlerini, ihtiyaçlarını anlatmakta çoğu zaman sıkıntı yaşıyorlar. Bu doğrultuda çalışmalar yürüten Türkiye Beyazay Derneği ile birlikte engelli misafirlerimize hizmet için hareket geçtik. Bu çerçevede görme engelliler için Menü ( Braille ) hazırlanırken, işitme engeliler için de garsonlarımıza işaret dili öğretiliyor. Engelli misafirlerimize de rahat edecekleri bir hizmet verebilmek adına çalışmalarımızı sürekli ilerletiyoruz. Umuyoruz ki başladığımız bu proje diğer restoranlara da örnek teşkil ederek engelsiz restoran sayısı günden güne artar.